سربازی خواهم بود که دشمنان هر لحظه برایم آرزوی مرگ کنند|ذهنیات یک طراح |

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

طبقه بندی

نویسندگان

ابر برچسبها

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


تاریخ:جمعه 14 مرداد 1390-03:24 بعد از ظهر

چرا در دام گروههای منحرف گرفتار میشویم .

بحث پیرامون مسائلی است که منجر میشود یک فرد ( جوان یا نوجوان ) در دام گروهای منحرف شیطان پرستی شود . البته بنده شیطان پرستی رو در این مقاله به عنوان فرقه ساتانیسم بیان نمیکنم ، بلکه با دیدگاهی که تمام ادیانی که به نوعی نشعت گرفته از  عرفانهای خارج از کشور میباشد بیان میدارم .

به این منظور که اکثر کشورهایی که تحث تاثیر این گونه فرق قرار میگیرند به نوعی میتوان گفت دارای تمدن و دارای دین واحدی میباشند که به پرستش خدای یگانه ( الله ) میپردازند و  در کشور ایران اسلامی به پرستش خدای یکتا به همراه اعتقاد و شهادت به حقانیت محمد رسول الله و علی ولی الله میباشد .

اما طبق ادیان کشورهای اروپایی و غربی این کشورها اداره کشور به دور از دخالت از دین در این امور مباشد .

اما بحث اصلی چگونگی تاثیر این عرفانهای صادراتی کشورهای غربی میباشد که تحث تاثیر خلا ایمان و معنویت غرب به وجود آمده و در کشورهای اسلامی تعدادی افراد را تحت افکار و اندیشه های بیخدایی خود قرار داده و میتوانند در صورت نبود سلاح ایمان و برخی از سلاحهای معنوی به تفکرات یک جوان نفوذ کرده و شروع به تغییر ان کنند  ، اما یک سوال  ؟ چرا ؟

عرفانهایی که شروع به فعالیت در یک شهر در یک منطقه و در یک کشور میکنند هیچ مواقع صورت اصلی خود را به نمایش نمیگذارند بلکه سعی در تبلیغ با برخی از رفتارهایی است که برای جذب افراد گوناگون تدارک دیده اند  به عنوان مثال در یکی از این فرق ساتانیسم ها در ابتدا بعد از دعوت از فرد مذکور به گروهای خود در اوایل ورود از گزینه های زیر برای نگهداری و ساپورت فرد استفاده میکنند . از مواد مخدر و مناسک جنسی از جشن های دسته جمعی و ... البته این رفتارها با توجه به گروهای سنی متفاوت میباشند به مانند یک فرد معتادی را در نظر بگیرید بعد از اغفال شدن شاید در مراحل اولیه مواد مخدر فرد مذکور به صورت رایگان در اختیار فرد قرار گیرد اما بعد از ورود و اعتیاد فرد به مواد بایستی برای تامین مواد مورد نظر مبلغی را پرداخت نماید .

اما نکته قابل تامل این میباشد که در صورتی که فرد ایمان محکم و سلاح ایمانش قوی مستحکم و آپدیت شده به انواع پادزهر بی ایمانی باشد رفتارش در برخورد با این گونه درخواست ها چگونه خواهد بود ؟

گروهای منحرف نمیتوانند صورت منفی از اعمال خود را به فرد مذکور نشان دهند زیرا از دید انسانی هم یک کار غیر عقلی میباشند که با این کار به ریشه خود تیشه میزنند .

چهره ضاهری عرفانها همیشه زیبا تزئین میشود اما وقتی به باطن و وجود اصلی آنان برخورد میکنیم شاید بتوانیم با چهره ای متفاوت برخورد کنیم .

در مراحل اولیه ورو د به فرقه ها شاید در ابتدا برای شما جذابیت های خاصی داشته باشید اما امیدوار به ماندگاری رویدادها نباشید زیرا با افراد جدید در این فرق آشناخواهند شد که مرحله ای تازه از رفتارها را به شما  به نمایش خواهند گذاشت یا این که القا خواهند نمود . این سخن را بیاد داشته باشید جایی که خدا وجود نداشته باشد مطمئن باشید آن مکان الوده به وجود شیطان خواهند شد .

اما دقت لازم را در اینجا باید داشت

در دو مورد شروع به بررسی این موضوع میپردازیم . یکی از این دلایل 1- دلیل انسانی 2- دلیل غیر انسانی

1-  از دلایل این موضوع که اشاره  کردیم موضوع اول دلیل انسانی میباشد که میتوان بدین گونه بیان نمود تا یک راه یا منفذی برای عبور یک قطره از آب از داخل مکانی به وجود نیاید تلاش ساکن آب بیهوده میباشد .

دلیل انسانی هم بدین گونه میباشد که اگر در انسان زمینه های ایجاد نشده باشد که این فرق وارد تفکرات آن شوند بی واهمه میتوان گفت که نمیتواند تاثیرات چند را بگذارد .

اما این دلایل داخلی که بیان خواهیم کرد به چه دسته هایی تقسیم بندی میشوند و چگونه میتوان در این موضوع تاثیر گذار باشد ، در ادامه به این مسائل میپردازیم .

از دلایل انسانی به اولین موضوع که میپردازیم گزینه اول ضعف در ایمان به وجود خدا و همراه انسان میباشد . این مسئله به حدی قابل آسیب پذیر مباشد که به عنوان یکی از اصلی ترین عنوان ها میتوان بیان نمود زیرا با تقویت این دلیل در انسان یا شخص توانسته ایم به جمع زیادی از شبهات و رفتارهای غیر انسانی چه بعد از ورود به این گروهها چه قبل از آن پاسخ گو باشیم . و بدانیم که  تنها خالق جهان خدای کریم میباشد و برای او شریط قائل نشویم .

كسانى كه ایمان آوردند و كسانى كه یهودى شدند و صابئى‏ها (قومى جداگانه اند، نه مجوسند، و نه یهود، و نه نصارى ، و نه مسلمان ، آنها ستارگان و كواكب را مى پرستند.) و مسیحیان و زرتشتیان و كسانى كه شرک ورزیدند البته خدا روز قیامت میانشان داورى خواهد كرد زیرا خدا بر هر چیزى گواه است (۱۷) - الحج

شریک قرار دادن برای خداوند به مانند آن است که نیرویی برای خلق جهان در مقابل خدای کریم  قرار دهیم و او را دارای برتری بدانیم و او را در خلق جهان در قبال الله شریک قرار دهیم و وابستگی خدای را به عنوان نیاز برای اداره و خلق جهان بر آن موضوع عنوان کنیم .

ادامه دارد ...

ارادتمند محمد صادق کریمی
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic